Facebook

Architektura wnętrz

16.08.2011Absalon

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Absalon to pełne panowanie nad przestrzenią. Złote proporcje oraz spowijający wszystko spokój. 
Dom znajduje się w niemieckiej miejscowości Trier i został zaprojektowany przez studio Denzer & Poenseng.

Absalon

Z zewnątrz Absalon jest jednolitym betonowym sześcianem, który gdzieniegdzie się otwiera. Co ciekawe betonowe ściany chronią nie tylko mury, ale także niewielkie atrium, na którym znajduje się staw oraz drzewo. Obok ulokowano schody prowadzące na pierwsze piętro. Ramą spinającą całość jest surowa, minimalistyczna estetyka. Surowość, którą większość z nas traktuje jako coś jawnie negatywnego w przypadku tego domu stała się tym, co stanowi o jego sile.

Absalon

Absalon ma w sobie coś ze znanych Państwu dobrze, często prezentowanych na naszym łamach japońskich projektów. Maksymalne wyciszenie, usunięcie zbędnych dodatków i pozostawienie nas sam na sam z przestrzenią sprawiają, że mieszkanie w takim domu jest nieporównywalnym do niczego innego doświadczeniem.

Absalon

Dowodem tego jest maksymalnie oszczędny salon, gdzie króluje szarość oraz symplicystyczne meble. Oglądając ten dom nieodparcie nasuwa się skojarzenie z rzeźbą. Nie będzie przesadą napisanie że Absalon to rzeźba mieszkalna. Miejsce, które transcenduje ideę domu.

Via dezeen.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry