Facebook

Architektura wnętrz

07.09.2011Bluff House

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Bluff w Baraboo to projekt domu ukończony w 2009 roku. Autorami są projektanci i architekci ze studia Bruns Architecture.

Bluff House

Ramą konceptualną dla tego budynku była wizja cichego leśnego azylu położonego pośrodku dzikiej natury. O sukcesie w implementowaniu tego pomysłu świadczą nagrodę jakie otrzymał ten projekt:2009 ALA Gold Design Award, 2011 AIA Wisconsin Honor Award i 2010 ED+C Honorable Mention. Budynek jest zlokalizowany na delikatnie opadającej działce. Działka z kolei znajduje się w środku lasu. Co ciekawe sam dom nie jest położony na odludziu lecz w całkiem sporej miejscowości o nazwie Baraboo.

Bluff House

Jeśli chodzi o wygląd domu to charakteryzuje się ona prostokątnym planem, prostą strukturą oraz wykorzystanie standardowych materiałów. Fasada zewnętrzna jest wykonana z betonu oraz z drewna, którego mocny kolor koresponduje z otaczającym lasem. Struktura została wyposażona w zestaw okien, które zapewniają dopływ światła do środka. Dizajn wnętrza cechuje orientacja na naturalność. Wyraża się ona w zdecydowanym używaniu elementów drewnianych. Pokrywają one ściany, podłogi oraz sufity.

Bluff House

Także większość mebli wykonano z drewna. Jasnobrązowy kolor drewna kreuje ciepłą atmosferę sprzyjającą integracji mieszkańców domu. Przytulność tworzona kolorami stoi w opozycji do minimalistycznego stylu użytych w środku mebli. Pokoje są przestronne i rozplanowane w bardzo funkcjonalny sposób. 

Via archdaily.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry