Facebook

Architektura wnętrz

25.01.2012Butik Maison / Sybarite

Tagi: butik, Butik Maison, Indie, sklep, Sybarite

Modułowy butik

Bengaluru, Indie. Studio z Londynu, specjalizujące się w projektowaniu sklepów, stworzyło modułową przestrzeń do prezentacji produktów dla tego trzystu metrowego butiku.

Architekci o swoim projekcie:

"Inspiracją był sposób w jaki sztuka i architektura indo-islamska wykorzystuje formy geometryczne by osiągnąć skomplikowane dekoracyjne wzory. Nawiązując do słynnej kopuły Taj Mahal i innych zabytków z okresu Mogołów, stylizowane formy klepsydr są powtarzane, tworząc strukturę i rytm przypominający tradycyjne, ale zarazem nowoczesne w swej prostocie wzory.

Modułowy styl opierający się na prostocie geometrii w poszczególnych blokach i jest zarówno elementem architektury tej przestrzeni, jak i powierzchnią wystawową.

Moduły mogą pełnić różne funkcje - luster, ekranów wideo, półek, miejsc do wieszana ubrań, ukrytych drzwi skrzydłowych czy przeszklonych przestrzeni wystawowych dla biżuterii. Formowane z przezroczystego włókna szklanego jednostki są podświetlana od wewnątrz przez regulowane diody LED, dzięki czemu w łatwy sposób można zmienić natężenie światła i tworzyć strefy tematyczne w sklepie."

via dezeen.com

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry