Facebook

Architektura wnętrz

25.08.2011Fujitsubo

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Ten progresywny projekt ulokowany jest w Omote-sando, dzielnicy Tokio która znana jest ze swojego trendsetterskiego statusu.

Fujitsubo

Budynek jest prawdziwym majstersztykiem dizajnu, a to za sprawą zupełnie zaskakującej fasady zewnętrznej, kształtu oraz teatralnie surowego wnętrza. Struktura jest stosunkowo wąska. Zbudowano ją na planie prostokąta. Dach składa się z trzech oddzielnych części przypominającym swoim wyglądem rogi. Każdy z rogów spełnia rolę szybu przez który wpada do wnętrza światło słoneczne.

Fujitsubo

Zewnętrzną fasadę pokryto w całości miedzianymi panelami. Nie ma żadnego miejsca oprócz okien, gdzie nie było by błyszczącej miedzi. Takie rozwiązanie przykuwa od razu uwagę i powoduje, że dom wydaje się emanować złocistością i bogactwem. Jest to o tyle ciekawe, że w środku spotykamy zupełnie inną estetykę. Zamiast spodziewanego przepychu projektanci z Archivision Hirotani Studio zaproponowali tradycyjnie minimalistyczne japońskie wnętrze. Białe ściany, minimalny udział mebli oraz całkowita afirmacja przestrzeń.

Fujitsubo

Do tego może jeszcze podziwiać geometrycznie załamane ściany oraz sufity. Interesująco przedstawia się w szczególności oświetlenie, gdyż światło spadające przez szyby na dachu najpierw wypełnia pierwsze piętro po czym kończy swój bieg na parterze. Fujitsubo to projekt ambiwalentny, prowokujący i nowoczesny. Ma w sobie wszystko by nakreślić nową drogę w rozwoju estetyki architektonicznej.

via architizer.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry