Facebook

Architektura wnętrz

01.08.2011House in Kikuicho

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Stolica Japonii Tokio to miejsce gdzie spotkać można wiele interesujących budynków. Jest to także miasto w którym trudno o dużą działkę i architekci często muszą się zmagać z ograniczeniami przestrzennymi.

House in Kikuicho

Dom w Kikuicho – dzielnicy Tokio – jest przykładem, że japońskie firmy projektujące osiągnęły perfekcję w tworzeniu kompaktowych, funkcjonalnych i przy tym efektownych domu. Autorami tego projektu są architekci ze studia NOA. Mimo małej, wąskiej działki udało się stworzyć budynek mieszkalny, który spełnia wszystkie potrzeby mieszkańców.

House in Kikuicho

Najbardziej charakterystycznym elementem jest fasada zewnętrzna. Ściany domu zostały pokryte półprzezroczystymi panelami z tworzywa sztucznego. Transparentność materiału sprawia, że oglądając dom z daleka ma się wrażenie, że jest on nie do końca realny i prawdziwy.

House in Kikuicho

Wnętrze domu jest bardzo przestronne i jak łatwo się domyślić utrzymane w charakterystycznym, japońskim minimalistycznym stylu. Wszechpanująca biel dobrze komponuje się z dużymi oknami oraz oszczędnym umeblowaniem.

Via archdaily.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry