Facebook

Architektura wnętrz

11.07.2012House N

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Taki dom można zobaczyć chyba tylko w Japonii. Nosi on nazwę House N i został zaprojektowany przez studio Sou Fujjimoto Architects.

House N

Budynek jest pod każdym względem wyjątkowy. Zewnętrzna fasada budynku jest w całości biała. Cała struktura ma kształt geometrycznego, idealnie wyprofilowanego sześcianu. Nie jest to jednak zamknięta, obudowana w całości bryła. W jej powierzchni zostały wyjęte okna. Mają one bardzo duże rozmiary i nie znajdują się tylko na bokach budynku ale także na suficie!

House N
Dom podzielony jest na trzy części: pierwsza z nich to rodzaj patio ,gdzie rosną dwa duże drzewa. Ich konary wychodzą na zewnątrz przez sufit. Dalej znajduje się strefa jadalni, a za nią kuchnia i sypialnia.

House N

House N robi niesamowite wrażenie zarówno pod względem formy jak i śmiałości twórców. Jak zaznaczyliśmy na wstępie wydaje się, że taki projekt mógł powstać tylko w Japonii. Jego otwartość, surowa lekkość oraz maksymalne wyciszenie jakie proponuje to zupełnie inne doświadczenie przestrzeni niż to, które znamy z naszego zachodniego świata. Bezsprzecznie mamy do czynienia z objawieniem i jednym z najoryginalniejszych projektów tego roku.

via homedsgn.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry