Facebook

Architektura wnętrz

04.08.2011Infanta Doña Elena

Tagi: architektura, design, teatr, wnetrza

Tym razem znaleźliśmy się w Aguilas w Hiszpanii. To tutaj znajduje się budynek teatru zaprojektowany przez barcelońską firmę Estudio Barozzi Veiga.

Infanta Doña Elena

Na wstępie należy zaznaczyć, że budynek to nie tylko siedziba teatru, ale także sala konferencyjna świadcząca usługi całemu miastu. Przechodząc do tego co nas najbardziej interesuje, czyli architektury oraz dizajnu należy podkreślić przyciągający wzrok wygląd Infanta Dona Elena. Budynek jest stosunkowo prostą bryłą, która posiada jednak jeden wyróżniający element: wklęsłe ściany.

Infanta Doña Elena

Efekt jest naprawdę kapitalny, zwłaszcza jeśli patrzymy na budynek z pewnej odległości. Zewnętrzna fasada to uosobienie minimalizmu - wszystkie ściany są idealnie białe. Wnętrze jest bardzo przestronne. Dizajn jest utrzymany w duchu minimalistycznym. Białe balustrady, sufity oraz ściany połączony z szarym, kamiennymi podłogami oraz dużymi oknami.

Infanta Doña Elena
Naszym zdaniem Infanta Dona Elena to projekt wykraczający ponad zwykły minimalizm. Obecność wklęsłych ścian zewnętrznych wskazuje na surrealistyczne inspiracje. Może więc w tym przypadku warto pokusić się o określenie minimalizm surrealistyczny?

via dezeen.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry