Facebook

Architektura wnętrz

01.07.2011IT-IS Kitchen

Tagi: architektura wnętrz, design, inspiracje, kuchnia, wnetrza, wzornictwo, zabudowa kuchenna

Za projektem tej nowoczesnej kuchni stoi projektant Simone Micheli. Kuchnia powstała specjalnie dla firmy Euromobil.

IT-IS Kitchen

IT-IS - bo taką nazwę nosi kuchnia - to współczesna wariacja na temat kuchni. Charakteryzuje się ona kreatywnością i nowoczesnością wyrażającą się zarówno na poziomie kolorystyki i wykończenia jak i zastosowanych urządzeń. IT-IS podąża za filozofią firmy Euromobil, którą można streścić w haśle "Living and Cooking".

IT-IS Kitchen
Kuchnia dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych. Najbardziej uderzająca i zapadająca w pamięć jest wersja czarno-biała wykorzystują do perfekcji kontrasty kolorystyczne. Pozostałe propozycje są bardziej zachowawcze i mnie wyraziste. Nie mniej jednak ich aranżacja nie pozostawia wiele do życzenia.
Cechą charakterystyczną wszystkich wersji jest dizajn mebli. W przypadku IT-IS Kitchen szafki, szuflady oraz półki posiadają delikatne, opływowe brzegi. W połączeniu z błyszczącymi blatami i powierzchniami całość przypomina do pewnego stopnia współczesne gadżety takie jak iPady, czy tablety.

IT-IS Kitchen
IT-IS jak przystało na współczesną kuchnię posiada szereg sprytnych udogodnień jak rozsuwane szafki, ergonomicznie rozplanowane przestrzenie oraz wysepkę na której zlokalizowane są wszystkie palniki.
Podsumowując, projekt Simone Micheli to inkarnacja współczesnego, postępowego myślenia o kuchni.

via contemporist.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry