Facebook

Architektura wnętrz

25.07.2011JE House

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

JE House to dom zaprojektowany przez Humberto Hermeto. Budynek znajduje się w Brazylii w miejscowości Vale dos Cristais.

JE House

Prezentowany projekt znajduje się na działce o nieregularnej wysokości. Najważniejsze w nim było spełnienie dwóch oczekiwań klienta: po pierwsze dom musiał być pełen przestrzeni, po drugie częścią domu miała być galeria sztuki.

JE House

Specyfika działki wymusiła na Humberto Hermeto stworzenie projektu "rozlanego", rozciągającego się na jej długości i szerokości. Charakterystycznym elementem wyróżniającym dom jest wolnostojąca ściana z wyciętymi w niej kwadratami i prostokątami, która spełnia rolę zasłony i swoistego muru. Budynek składa się z dwóch poziomów: galerii oraz właściwej rezydencji. Zostały one połączone ze sobą przy pomocy windy.

JE House

W kwestii dizajnu Humberto Hermeto postawił na minimalizm. Zarówno fasada zewnętrzna jak i wnętrze domu są na swój sposób powściągliwe. Nie oznacza to jednak, że brak tutaj inspirujących rozwiązań. Duże szklane ściany zapewniają skuteczny dialog z otoczeniem, zaś spore rozmiary samego budynku sprawiają, że dom aspiruje do miana luksusowej willi.

Via contemporist.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry