Facebook

Architektura wnętrz

13.08.2011Leimondo

Tagi: architektura wnętrz, design, przedszkole, wnetrza

Kominy w kształcie piramidy, których ścianki pokryte są prostokątnymi  oknami wprowadzającymi światło do wnętrz tego ciekawego z architektonicznego punktu widzenia przedszkola w Japonii, stanowią o wyjątkowości projektu.

Leimondo

Projekt ten powstał poprzez pracę specjalistów z Archivision Hirotani Studio. Piramidalne struktury na dachu sprawiają, że jednopoziomowe wnętrze nabiera dużo przestronności, zaś znajdujące się w tychże strukturach okna czynią pomieszczenia pełnymi jasności i ciepła.

Leimondo

Nazwa przedszkola  to Leimondo – w jego skład wchodzi przede wszystkim siedem pokojów zabaw oraz łazienka dla dzieci. Wnętrza powstały przede wszystkim w drewnie, które z pewnością stanowi dobrą przeciwwagę dla minimalistycznego wystroju, który mógłby być nazbyt zimny i bezduszny dla dzieci.

Leimondo

Kolor drewna w połączeniu z bielą sufitów oraz występującymi gdzieniegdzie dodatkowymi dekoracjami tworzy wnętrze spokojne i kojące. Być może tego właśnie życzyli sobie założyciele przedszkola chcąc opanować szaleństwa maluchów choćby poprzez spokój wnętrz.

Via dezeen.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry