Facebook

Architektura wnętrz

06.08.2011Narrabeen House

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Ten dom został zaprojektowany przez Choi Ropiha Fighera. Budynek ma znakomitą lokalizację, która zapewnia świetny widok na pobliską lagunę.

Narrabeen House

Narrabeen House w bardzo przemyślany i funkcjonalny sposób łączy dom i garaż. Połączenie jest płynne i z zewnątrz trudno odróżnić gdzie się kończy jedna część a zaczyna druga. Zewnętrzna strona pokryta jest drewnem o głębokim brązowym kolorze, który znakomicie koresponduje z zielonym otoczeniem. Patrząc na dom ma się wrażenie, że wyrasta w naturalny sposób z bujnej roślinności i od zawsze był tutaj obecny.

Narrabeen House

Architekt Choi Ropiha Fighera chcąc stworzyć miejsce przytulne i pełne uroku postawił na pomieszanie dwóch jakości: minimalizmu i naturalizmu. Minimalizm obecny jest na poziomie całości. Cały dom przesiąknięty jest osobliwą powściągliwością i rezerwą, a białe ściany i proste umeblowanie kreują bardzo wyważoną, uspokajającą atmosferę. Z kolei zastosowanie dużej ilości drewna przyczyniło się do tego, że Narrabeen House prezentuje się tak ciepło i przyjaźnie.

Narrabeen House

Warto wspomnieć o ciekawym rozwiązaniu jakim jest basen znajdujący się tuż obok domu, który idealnie wpisuje się w obraz laguny i tropikalnej oazy przyjemności.

via contemporist.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry