Facebook

Architektura wnętrz

13.02.2012Nothing Cardbord Office / Alrik Koudenburg / ...

Tagi: Alrik Koudenburg, biuro z kartonu, Joost van Bleiswijk, Nothing

Biuro z kartonu

Czy karton może być trwały? Oczywiście, że tak! Udowadnia to wiele projektów mebli - choćby prezentowany w zeszłym miesiącu regał autorstwa Reinharda Deinesa.

Dwóch duńskich projektantów - Alrik Koudenburg i Joost van Bleiswijk - poszło znacznie dalej. Celem było stworzenie wystroju znajdującej się w Amsterdamie agencji reklamowej Nothing. Architekci przedstawili klientowi propozycję zapełnienia pustej przestrzeni kartonowymi meblami i ścianami działowymi.

"W Nothing chodzi o siłę idei, o pojedynczy pomysł który jest w stanie stworzyć coś z niczego. Użycie taniego jednorazowego materiału, by zbudować niepowtarzalne i zapadające w pamięć miejsce pracy, wydało się dobrym pomysłem, aby tę myśl urzeczywistnić" Michael Jansen - założyciel Nothing

Do stworzenia mebli wykorzystano metodę Bleiswijk'a "No Screw, No Glue" , która polega na zsuwaniu poszczególnych elementów konstrukcji ze sobą. Wykorzystano w sumie 500 metrów kwadratowych wzmocnionego kartonu kartonu, pociętego na 1500 elementów, które trzeba było złożyć ze sobą

Na ponad 100 metrach kwadratowych powstała sala konferencyjna, pomieszczenie gospodarcze, miejsce na kawę oraz oczywiście biurka dla pracowników.

 

via homedsgn.com

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry