Facebook

Architektura wnętrz

10.09.2011Power Office

Tagi: architektura wnętrz, biuro, design, wnetrza

Grupa architektów wnętrz i29 i architekci z firmy Eckhardt i Leeuwenstein opracowali serię pomieszczeń biurowych dla grupy inwestycyjnej z Amsterdamu. Swój projekt nazwali Power Office, chcąc tym samym sprawić, aby każdy członek zarządu czuł się jakby był w centrum uwagi.

Power Office

Biuro znajduje się w siedemnastowiecznym budynku i składa się z trzech sal konferencyjnych oraz salonu, będącego miejscem reprezentacyjnym. Najważniejszymi elementami projektu są owalne kształty wykorzystane w rożnych konfiguracjach. Wszystkie trzy sale konferencyjne oraz salon są wykonywane w ramach ogólnej koncepcji projektu.

Power Office

W biurach znajdują się duże okrągłe klosze, pomalowane w środku złotą farbą, które wydają się rzucać światło i owalne cienie na całej przestrzeni. Zabawny złoty wzór kontrastuje z kształtem i kolorem szafy i biurka, które mają kolor czarny. Na podłodze znajdują się także owalne formy, niby wyrysowane szare kształty na ciemnym dywanie.

Power Office

W holu zaproponowano zabawę kształtami i kolorami na zasadzie kontrastu. Połączono czerń i biel, które podkreślają kształty owalne i prostokątne. Przestrzeń ta jest elegancka i zachowawcza, ale jednocześnie posiada odrobinę dystansu do prowadzonych w jej wnętrzu interesów. Wszystkie istniejące ozdoby i detale siedemnastowiecznej kamienicy są pomalowane na biało, dzięki czemu nie rozpraszają uwagi i nie stanowią „zakłócenia” czarno-białej ciągłości.

 

Via dezeen.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry