Facebook

Architektura wnętrz

12.09.2011Rocksalt

Tagi: architektura wnętrz, design, restauracja, wnetrza

Guy Holloway Architects to studio odpowiedzialne za projekt restauracji Rocksalt. Restauracja znajduje się w Folkestone w Anglii.

Rocksalt

Rocksalt to miejsce, które ma być częścią większego architektonicznego projektu. Tym projektem jest przebudowa terenów portowych. Rocksalt jest pierwszy etapem tego przedsięwzięcia. Restauracja znajduje się w samym porcie, tuż obok jednego z portowych basenów. Jest to struktura posiadająca dwie twarze. Pierwsza twarz skierowana jest w stronę morza. Z tego powodu wykonano ją ze szkła tak, aby goście restauracji mogli podziwiać widoki. Taras na którym siedzą goście podparty jest filarami.

Rocksalt

Drugą twarz stanowi główna fasada od strony miasta. Jest to ciemna, trzyczęściowa powierzchnia. Jej kształt jest owalny. Fasadę wykonano z drewna modrzewiowego. W środku Rocksalt wita nas eleganckim wystrojem, który znamionuje wysoki standard. Dizajn wnętrza stara się unikać przesady oraz niczym nie umotywowanej wystawności. Elegancja i klasa tego miejsca wynikają raczej z dyskretnego operowania akcentami. Brak tutaj w zasadzie elementów, który by się jednoznacznie wyróżniały i zwracały uwagę.

Rocksalt

W środku tej restauracji najważniejsza jest zdecydowanie umiejętnie kreowana atmosfera. Nawiązuje ona do otoczenia budynku jakim jest morze oraz port. Stąd też kolorystyka, która na wysokości podłogi i dolnej części jest ciemniejsza. Im wyżej tym kolory są jaśniejsze. Najwyżej, czyli na poziomie sufity mamy już pełny potencjał jasnych barw. 

Via dezeen.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry