Facebook

Architektura wnętrz

11.07.2012Spektakularny dom na drzewie

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Do tej pory wszystkie domki na drzewie, które prezentowaliśmy słusznie były nazywane "domkami" z racji swoich niewielkich rozmiarów. Jednak, ten projekt zasługuje na miano "domu".

Spektakularny dom na drzewie

Autorami projektu są architekci z francuskiej firmy Canopee Construction. Konstrukcja znajduje się w Montauban, 50 km od Tuluzy, we Francji. Przechodząc do dizajnu tego projektu już na wstępie ogromne wrażenie budzi wizja i rozmiary domu. Rzadko spotyka się tak spektakularną strukturę oplecioną wokół drzewa.

Spektakularny dom na drzewie

Inaczej niż w przypadku standardowych domków nadrzewnych, ten w głównej mierze opiera się na podporach i drewnianych kolumnach. Drzewo stanowi raczej pretekst i punkt centralny całej struktury. Wykonany w całości z drewna w naturalnym jasnobrązowym kolorze dom spełnia liczne potrzeby mieszkańców.

Spektakularny dom na drzewie

Na plan pierwszy wysuwa się oczywiście jacuzzi zamontowane na tarasie, które daje możliwość zakosztowania luksusu. Warto także poświęcić parę słów rustykalnemu dizajnowi wnętrza, który jest bogaty w takie efektowne detale jak umywalka obudowana pniem drzewa.

Via homedsgn.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry