Facebook

Architektura wnętrz

03.09.2011Tenbosh House

Tagi: architekture wnętrza, design, dom, wnetrza

Znajdujący się w Brukseli hotel Tenbosch House składa się z dwóch sąsiadujących secesyjnych kamienic pochodzących z 1906 roku. Zostały one wybudowane na zlecenie arystokratycznej rodziny, która zleciła postawienie dwóch sąsiadujących domów dla siebie i dla swoich dzieci.

Tenbosh House

Domy pozostawały w posiadaniu rodziny do 2008 roku, kiedy Cedric Meuris i Bernard Devaux kupili właściwości, aby przekształcić je w dzisiejszy Tenbosch House. Transformacja Tenbosch House została przeprowadzona przez architekta Patrice'a Lemeret'a i projektanta wnętrz Michela Penneman'a. Wnętrze zostało utrzymane w stylu skandynawskim, jest przemyślane a każdy detal posiada fukncje użytkowe i esetyczne.

Tenbosh House

Wszelkie elementy zostały dobrane do wnętrz i pasują do koncepcji skandynawskiego stylu. Wybór mebli i ogólna koncepcja została opracowana przez żonę Cedrica, Catharine Eklöf, która jest pochodzenia skandynawskiego. Całość została stworzona przez precyzyjny dobór mebli, książek, dzieł sztuki i dywanów robionych na zamówienie.

Tenbosh House

Oryginalne meble pochodzą z połowy XX wieku i są dziełem projektantów skandynawskich, takich jak Hans Wegner, Henning Poulsen, Bruno Mathsson i Finn Juhl. Wnętrze reprezentuje skandynawski design w najlepszym wydaniu, gdzie estetyka i funkcjonalność spełniają naczelną zasadę hotelowego wystroju, który ma towarzyszyć w wypoczynku i relaksie.

Via homedsgn.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry