Facebook

Architektura wnętrz

21.02.2012The Iconic Retreat / Paul Rudolph

Tagi: Dom w starej powozowni, Paul Rudolph, the Iconic Retreat

Dom w starej powozowni

W 1960 roku, architekt Paul Rudolph przekształci XIX wieczną powozownie, znajdującą się w dzielnicy Upper East Side w Nowym Jorku, na budynek mieszkalny. Od tego czasu właściciele się zmieniali i każdy z nich miał jakiś wpływ na obecny wygląd tego miejsca - mieszkał tu projektant mody Halston, fotograf Gunter Sachs i przemysłowiec niemieckiego pochodzenia. Po wielu latach, ten wspaniały budynek trafił znów na rynek.

Paul Rudolph, który był dziekanem Yale School of Architecture stworzył pięknie prezentującą się, niesamowitą bryłę wykorzystując stal i szkło. Dzięki długim ciemnym stalowym belką i ogromnym oknom budynek prezentuje się z zewnątrz nad wyraz wytwornie i pomimo swoich pięćdziesięciu lat - nadal nowocześnie.  W domu znajdują się dwa salony, kuchnia z jadalnią, biuro, taras na dachu, cztery sypialnie i garaż.

Samo mieszkanie jest jasne i spójne - drewniane jasne podłogi i białe ściany, łamane są akcentami kolorystycznymi w postaci wszechobecnych wielkoformatowych zdjęć i obrazów - czuć tu ducha minionych lat, choć mieszkanie nie odbiega od dzisiejszych standardów. Duże wrażenie robi jeden z salonów którego wysokość jest imponująca (wysokość dwóch pięter) - na pewno świetnie sprawdzał się podczas imprez, które miały tu miejsce za czasów poprzednich właścicieli.

Jeżeli będziecie kiedyś w Nowym Jorku możecie go odnaleźć - oto dokładny adres 101 East 63rd Street, choć nie uda Wam się wejść do środka, możecie podziwiać niesamowitą bryłę budynku tak inną i wizjonerską w na tle budynków znajdujących się wokół.

 

chictip.com

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry