Facebook

Architektura wnętrz

03.09.2011Truro Residence

Tagi: architektura wnętrz, design, rezydencja, wnetrza

Dom znajduje się w Truro w stanie Massachusetts. Usytuowany w pobliżu morza na plaży w Cape Cod, ma służyć jako miejsce wypoczynku i rodzinnych spotkań.

Truro Residence

Przed projektantami stanęło wyzwanie dostosowania domu do wymagań wielkopololeniowej rodziny mieszkającej głównie w Bostonie, która pragnęła, aby rezydencja miała charakter rodzinny. Zróżnicowanie osób i ich potrzeb obok ekologii było głównym problemem.

Truro Residence

Miejsce określiło charakter domu. Położenie w pięknych okolicznościach przyrody, było najważniejszym punktem zaczepienia i dawało duże możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie światła słonecznego także w produkcji energii. Twórcy projektu dali rodzinie dużo otwartej i jasnej przestrzeni. Przeszklone ściany otwierają dom an widok morza.

Truro Residence

Wnętrze domu charakteryzuje się ciekawą kombinacją naturalnych, ciepłych oraz intensywnych kolorów, przełamujących ich neutralność. Otwarta przestrzeń daje dużo możliwości integracyjnych. Duże sofy w pokoju dziennym pozwolą zmieścić się całej rodzinie. Dom jest przykładem łączenia potrzeb społeczno-ekologicznych, co sprzyja w zażywaniu odpoczynku w gronie rodzinnym.

Via architizer.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry