Facebook

Architektura wnętrz

02.09.2011Zmiana tematu

Tagi: architektura wnętrz, design, kawiarnia, wnetrza

Studio xm3 zaprojektowało wnętrze nowej łódzkiej kawiarni. Jeśli nie byliście jeszcze w Łodzi to najwyższy czas, aby się tam wybrać. Kawiarnia o nazwie 'zmiana tematu' to dobry powód do podróży. Kawiarnia ulokowana jest w XIX wiecznym budynku pod adresem Piotrkowska 144.

Zmiana tematu

Wchodząc jednak do środka nie napotykamy XIX wiecznego wnętrza. Napotykamy coś co trudno jednoznacznie zdefiniować. 'zmiana tematu' posiada ściany, filary oraz sufity pokryte jasnym drewnem. Deski nie są jednak ułożone poziomo, lecz pionowo tworząc wzór przypominający wykonane z drewna figurki. Drewno pokrywa całe wnętrza.

Zmiana tematu

Uzupełniono je szklanymi elementami. Wspaniale przedstawia się stolik do kawy, którego blat to szklany prostokąt a podstawa to bliżej nieokreślona struktura z drewna. Wnętrze jest bardzo jednolite stylistycznie. Swoją estetyką nawiązuje do stylu charakterystycznego dla japońskich wnętrz. Wynika to przede wszystkim z postawienia na naturalne drewno oraz minimalistycznie-wyciszającą atmosferę.

Zmiana tematu

Kawiarnia 'zmiana tematu' pokazuje, że polscy architekci i dizajnerzy jak najbardziej nadążają za resztą świata. Wystarczy dać im możliwość wykazania się kreatywnością, a powstają tak frapująco oryginalne projekty jak ten który dzisiaj pokazuje. Pozostaje tylko raz jeszcze zachęcić wszystkich do odwiedzenia kawiarni. Kierunek Łódź.

Via dezeen.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry