Facebook

Metamorfozy wnętrz

31.07.2011Waterfall Factory Conversion

Tagi: architektura wnętrz, design, metamorfoza, wnetrza

Przenosimy się do Szwecji aby obejrzeć bardzo interesujący dom, który znajduje się na malowniczej działce niedaleko miasta Hassleholm.

Waterfall Factory Conversion

Działka ma powierzchnię 1,4 akra i charakteryzuje się bardzo uroczym wyglądem. Jest tutaj całkiem spore jezioro jak również lasy. W latach 50. ubiegłego wieku na tym miejscu znajdował się budynek fabryki. Fabryka po wielu perturbacjach upadła, a teren przeszedł w ręce prywatne.

Waterfall Factory Conversion

Nowy właściciel postanowił wykorzystać istnieją strukturę. Przy pomocy specjalistów budynek fabryki został zamieniony w luksusową rezydencję mogącą pomieścić licznych gości. Malownicza sceneria sprawia, że była fabryka stała się czymś w rodzaju kurortu. To co nas najbardziej interesuje w tym projekcie to oczywiście dizajn. Oryginalne kształty zostały zachowane jednak wystrój wnętrza oraz pewne rozwiązania na fasadzie są już całkowicie współczesne. Rezydencja urządzona została w minimalistycznym stylu. Użyto dwóch dominujących barw: czerni i bieli. Podkreślono otwarte przestrzenie a także zapewniono świetne oświetlenie i widoki poprzez użycie szklanych ścian.

Waterfall Factory Conversion

W środku można napotkać mnóstwo inspirujących detali i rozwiązań. Hassleholm Residence robi bardzo pozytywne wrażenie pokazując, że dobra konwersja potrafi odmienić miejsce w 100 % i nadać mu zupełnie nowego charakteru.

via homedsgn.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry