Facebook

Praktyczne porady

13.06.2011Biuro w stylu feng shui

Tagi: biuro, design, feng shui, porady, wnetrza

Podstawowe zasady sztuki feng shui, które są stosowane zazwyczaj do wnętrz mogą być z powodzeniem wykorzystywane także do biur.

Biuro w stylu feng shui

Celem jest osiągnięcie płynności, lekkości oraz harmonii znanej pod nazwą "chi". Biuro zaprojektowane z myślą o feng shui daje pracownikom przestrzeń wypełnioną pozytywną energią pozwalającą na indywidualny rozwój oraz brak stresu.
Pierwszą zasadą, której należy przestrzegać jest: Unikanie zbędnych elementów. 
Jeśli chcemy, aby nasze biuro było wypełnione pozytywną energią i harmonijnie funkcjonowało musimy pamiętać o pozbywaniu się niepotrzebnych stosów dokumentów oraz teczek. Biurka muszą być czyste zaś szuflady dobrze zorganizowane. Nadrzędnym celem jest oczyszczenie przestrzeni z wszelkich dystraktorów.

Biuro w stylu feng shui
Zasada numer 2 to: Funkcjonalność. 
W feng shui funkcjonalność to jeden z najważniejszych elementów. Powinniśmy się pozbyć mebli, które spełniają tylko i wyłącznie funkcję dekoracyjną. Nastawienie na funkcję jest decydujące. Pozwoli on na wprowadzenie do naszego biura nowej jakości.
Zasada trzecia: Komfort.
Komfort nie musi stać w opozycji do funkcjonalności. Wręcz przeciwnie feng shui pokazuje, że taka koegzystencja jest możliwa.

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry