Facebook

Wzornictwo

11.07.2012Cut Chair

Tagi: design, inspiracje, krzesło, meble, wzornictwo

Iluzje optyczne są bardzo efektowne i zawsze kiedy się je ogląda zadajemy sobie pytanie jak je zrobiono. W podobny sposób wygląda sytuacja Cut Chair autorstwa dizajnera Petera Bristola.

Cut Chair

W tym artykule postaramy się odczarować ten projekt. Z zewnątrz jest to zwykłe krzesło które ma tylko jedną całą nogę. Pozostałe trzy są pocięte. Dizajn krzesła to czysta prostota. Biały kolor pokrywa je prawie w całości, za wyjątkiem miejsc przecięcia, które są czerwone, co jak myślimy ma sugerować krwawe cięcie. Pytanie pozostanie jednak wciąż zasadne. Jak można bezpiecznie siedzieć na Cut Chair? Umożliwia to bardzo sprytny mechanizm. Otóż tuż pod podłogą zamontowano metalową płytę do której przymocowano jedną pełną nogę oraz pozostałe fragmenty.

Cut Chair

Tworzy ona przeciwwagę dla właściwego siedziska i umożliwia coś, co wydawałoby się w innej sytuacji niemożliwe.Musimy przyznać, że Cut Chair nie jest produktem praktycznym, gdyż wymaga dość inwazyjnego potraktowania podłogi. Kolejnym problemem jest brak mobilności wynikający z tego, że raz umocowanego Cut Chair nie sposób tak szybko przesunąć.
Naszym zdaniem, pomysł Petera Bristola należy potraktować raczej jako próbkę możliwości technicznych i kreatywnych.

Via digsdigs.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry