Facebook

Wzornictwo

14.09.2011Dual Cut

Tagi: design, fotel, meble, wzornictwo

Co można uzyskać przecinając sześcian na dwie asymetryczne części? Na to pytanie odpowiedział dizajner Kitmen Keung tworząc produkt o nazwie Dual Cut.

Dual Cut

Dual Cut to interesujący przykład wielofunkcyjności ukrytej pod pozorami maksymalnej prostoty. Na pierwszy rzut oka mamy wrazenie, że obcujemy z wolno stojącym sześcianem o delikatnych, gładkich brzegach. Jego wysokość wskazuje na to, że może to być stolik. Po powierzchni sześcianu przechodzi jednak linia. Wije się w asymetrycznym sposób sugerując, że Dual Cut nie jest tylko stolikiem. Wystarczy rozłożyć go w miejscu wspomnianej wcześniej linii i mamy przed sobą wygodny fotel oraz podnóżek. Pomysł wydaje się być bardzo funkcjonalny. Jeśli nie ma takiej konieczności nie musi rozkładać Dual Cut i pozostać przy wersji stołowej. Rozłożenie mebla jest bardzo szybkie co zapewnia łatwość używania.

Dual Cut
Oprócz podkreślanej wielofunkcyjności Dual Cut wyróżnia się także efektownym dizajnem. Jest to dizajn utrzymany w minimalistycznym duchu. Znakomite wykończenie oraz dbałość o detale oraz o organiczne, gładkie linie przykuwają uwagę. Co więcej wpadający w jasną szarość kolor jest na tyle uniwersalny że odnajdzie się w każdym okolicznościach.

Dual Cut
Podsumowując, Dual Cut jest efektowną próbą zamknięcia wielofunkcyjności w niepozorną, nic nie mówiącą formę sześcianu. Według nas takie projekty jak ten mają wszelkie szanse aby odnieść sukces. Istnieje duże prawdopodobieństwo że w przyszłości wielofunkcyjność będzie obowiązkowym atrybutem mebla. Wtedy też będziemy pamiętać Dual Cut jako klasyk łączenia funkcji i dizajnu.

via freshome.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry