Facebook

Wzornictwo

16.06.2011Plano Acquario

Tagi: akwarium, design, inspiracje, kabina prysznicowa, wzornictwo, łazienka

Kabina prysznicowa zintegrowana z akwarium? Pytanie może wydać się szokujące, lecz tak wygląda w rzeczywistości projekt kabiny prysznicowej noszący nazwę Plano Acquario. Autorami tego frapującego rozwiązania łazienkowego są włoscy dizajnerzy Giulio Gianturco i Mario Tessarollo.

Plano Acquario

Produkt powstał dla firmy Cesena. Konstrukcja właściwej kabiny jest absurdalnie prosta. Mamy przed sobą dużą, prostą ścianę, która oddziela prysznic od reszty łazienki. Jedna ze ścian (wejściowa) jest oczywiście wykonana z transparentnego szkła. Gdyby twórcy tego projektu zapragnęli pozostawić swoją kreatywność na boku w tym momencie to mielibyśmy do czynienia z co najwyżej poprawnym projektem.

Plano Acquario

Na szczęście postanowili oni, mówiąc kolokwialnie, zaszaleć. Efektem tego twórczego szaleństwa jest kabina prysznicowa z wmontowanym w jedną ze ścian akwarium. Można je oglądać zarówno z zewnątrz jak i z wewnątrz. Co do doświadczeń to na własnej skórze nie przekonaliśmy się jak to jest brać prysznic i móc oglądać pływające rybki tak blisko. Mamy jednak przeczucie, że jest to doświadczenie w dziwny sposób przyjemne, na pewno zbliżające do natury.
Tak więc, Plan Acquario jest projektem przełamującym kolejną barierę i proponującym nam przeżycie znanych nam tak dobrze sytuacji na nowo.

Via decomodes.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry