Facebook

Wzornictwo

17.07.2011Uciekająca doniczka

Tagi: design, doniczka, inspiracje, wzornictwo

Projektant Anderson Horta rodem z Brazylii postanowił zafundować nam dużo dobrej zabawy swoim projektem uciekającej doniczki.

Uciekająca doniczka

"Uciekająca doniczka" - musicie przyznać, że brzmi to, co najmniej dziwacznie. W praktyce jednak projekt sprowadza się do prostego pomysłu jakim jest połączenie prawdziwej doniczki na kwiaty z wykonanymi z tego samego materiału co doniczka dwiema nogami. Nogi wyglądem przypominają nogi ludzkie - widać w nich jednak pewne naleciałości kreskówkowe.

Siła "Uciekającej doniczki" jak ją sami ochrzciliśmy (podoba Wam się nazwa?) tkwi w lekkości i zabawności samego produktu. Anderson Horta zaproponował nam wycieczkę w świat absurdu i fantazji, która rzadko się zdarza podczas obcowania z tak codziennymi produktami jak doniczki.

Produkt należy do grona tych, które próbują rozweselić nasze otoczenie przy pomocy wesołych skojarzeń. Jest to przykład eksplorowania rejonów mniej poważnych w dizajnie, gdzie stawia się bardziej na kreatywność i pomysłowość niż na "poważny" styl. Produkt zdecydowanie dla ludzi o dużym poczuciu humoru i odwadze cywilnej.

Via digsdigs.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry