Facebook

227 postów 24 wątki Forum » Pochwal się jak mieszkasz

Autor
fredi
7 lat temu
Wiadomość prywatna
Wiadome chyba jest, że niektórzy z nas chcą wybudować swoje cztery kąty możliwie najtaniej, ale żeby nie ucierpieć później na jakości. Tak jak patrzę na ceny produktów to są bardzo rozbieżne. Nawet te same produkty u różnych dostawców różnią się cena i to bardzo. Dlaczego się tak dzieje? Jak sobie poradzić w tym wielkim i zagmatwanym świecie budowlanym. Macie jakieś sprawdzone metody np zakupów, albo jakieś narzędzia do prowadzenia ewidencji budowy czy coś takiego aby mieć pod kontrola to wszystko.
  Odpowiedz
nurek
7 lat temu
Wiadomość prywatna
Na taką sytuację składa się wiele czynników np. sezonowość, w zimie przeważnie jest taniej. Terminy ważności niektórych produktów. Większe hurtownie mogą mieć większe rabaty. Klasa produktu niby ten sam a gorszej klasy. Aby to jakoś ogarnąć to przydatna może być np. porównywarka cen materiałów budowlanych i to nie jedna bo jest ich wiele. To samo również tyczy się usług. Ceny również są rozbieżne. Trzeba również siedzieć na forach jest tu wiele przydatnych informacji.
  Odpowiedz
Kamelion
6 lat, 5 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Nawiązując do tematu chciałem opisać w kilku zdaniach swoją historie z przed budowy domu. Długo zastanawialiśmy się z żoną nad kwestią czy lepiej kupić gotowy już projekt, czy specjalnie zamówić nowy. Żonie podobał się dom swojej przyjaciółki z zagranicy(to prawda jest piękny), a ja byłem przekonany aby zamówić nowy projekt i wyróżniać się na tle sąsiadów. W końcu przekonałem żonę do nowego projektu, ale żona wybiera specjalistę i urządza dom. O firmie ARCHMO usłyszała od swojej przyjaciółki. Zachwalała ją w niebiosa. Mówiła szybka realizacja, oryginalne i profesjonalne projekty, bardzo dobre rady. Znaleźliśmy ich w Google wpisaliśmy ”firma ARCHMO”. Po realizacjach tej firmy stwierdziliśmy, że możemy im zaufać przy tak ważnym projekcie . Pojechaliśmy na spotkanie i zamówiliśmy nowy projekt. Prace przebiegły w terminie oraz byliśmy w pełni usatysfakcjonowani z projektu. Z budową poszło gładko. Chętnie polecam tę firmę przy nadarzającej się okazji.
  Odpowiedz
Sebastian1578
5 lat, 6 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Jak zabieramy się z budowę domu to warto rozejrzeć się gdzie i po jakiej cenie dostaniemy materiał. Czasami są to duże kwoty lub słaba jakość. Dobrze mieć wszystko przygotowane zanim wszystko ruszy. Ja miałem np: problem z wyborem blachy na dach. Jest dużo ofert w różnej cenie. Akurat udało mi się trafić na Bratex. Zakupiłem u nich blachodachówkę i nie żałuję. Wysoka jakość i w dodatku super się prezentuje. Można zobaczyć ten model tutaj http://www.bratex.pl/dachowka/blachodachowka/ Jak na razie dach jest bez zarzutu wiec sądzę, że to był dobry wybór.
  Odpowiedz
inga88
5 lat, 1 miesiąc temu
Wiadomość prywatna
Ja się zastanawiam czy może nie zainwestować w takie projekty domów energooszczędnych? teraz to chyba najpraktyczniejsze rozwiązanie prawda?
  Odpowiedz
dominantka
5 lat, 1 miesiąc temu
Wiadomość prywatna
Czasem mi się wydaje, że jednak nie ma co oszczędzać na materiałach na budowę domu… U mnie mąż sam robił ogrodzenie i panele kładł :) Lubi takie rzeczy, ma też swój zakład i narzędzia z http://festool-sklep.pl/ dlatego to nie był taki problem :) Na tym trochę zaoszczędziliśmy!
  Odpowiedz
michal205
4 lata, 10 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Zgadzam się, na domu nie warto oszczędzać, bo przecież jak już się budujemy, to na całe życie. Warto pomyśleć też o miłych udogodnieniach, takich jak automatyczna brama wjazdowa. Jak szukałem takich bram, to natknąłem się na taką stronę www.krysta.com.pl. Co o niej sądzicie?
  Odpowiedz
slawekfilas slawekfilas
4 lata, 7 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Nie ma co oszczedzać. Budujesz na całe życie więc nie ma co oszczędzać
  Odpowiedz
Armagedon
3 lata, 7 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Też nie jestem za tym żeby przy budowie domu który ma Ci służyć lata. My z mężem budujemy dosyć nowoczesny dom i bardzo nam się podoba pomysł na dach firmy http://plaskidach.pl/. No i teraz wolimy zainwestować niż po latach żałować że się zrobiło coś tak a nie inaczej..
  Odpowiedz
lozano
3 lata, 7 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Podoba wam się płaski dach,ale w jakim regionie Polski mieszkacie? Nim podejmiecie decyzje, poznajcie technologię i stosowane zamocowania dachów płaskich na stronie maxmag.pl/zamocowania-termoizolacji-dachow-plaskich-jak-sie-w-tym-odnalezc/ i jej podobnych. W internecie znajdziecie bez problemu inne porady na ten temat.
  Odpowiedz

Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć.

do góry