Facebook

159 postów 22 wątki Forum » Pochwal się jak mieszkasz

Autor
Majka34
3 lata, 5 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Jak wybieraliście projekt domu?
Jakimi sprawami się kierowaliście i co potem okazało się ważne, a co pominęliście?

Chciałabym wybrać max dobrze
  Odpowiedz
BKasia BKasia
3 lata, 5 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
My kierowaliśmy się m.in powierzchnią - przy wiekszej rodzinie to naprawdę ważne, żeby ta przestrzeń dla każdego była, chociaż przyznaję, że nie mogliśmy sobie pozwolić na to, co się najbardziej chciało, jak projekty w tym guście: http://www.dobredomy.pl/projekty/rezydencje/ z powodów czysto ekonomicznych, choć nie przeczę że taka rezydencja to byłoby coś, co by nam się najbardziej marzyło.
Ważne było też funkcjonalne ustawienie okien, pokoje osobne dla dzieci, pomieszczenie gospodarcze no i ostateczny koszt budowy - co też w projektach domów jest często wyliczone
  Odpowiedz
medos
3 lata, 4 miesiące temu
Wiadomość prywatna
Moja rada jest taka, że jeśli ktoś kupuje projekt radzę zapoznać się z dodatkami, które zwykle są dorabiane do projektów. Ja kupiłem http://www.e-domy.com.pl/e_114.html od razu z aneksem wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Polecam to rozwiązanie, zmniejszy koszty adaptacji projektu.
  Odpowiedz
inga88
3 lata, 1 miesiąc temu
Wiadomość prywatna
Nam spodobały się takie domy jak w tej ofercie - domy parterowe. Także wybranie projektu nie było takie skomplikowane:)
  Odpowiedz
damrose
3 lata, 1 miesiąc temu
Wiadomość prywatna
W moim przypadku zupełnie inaczej sie to odbyło, bo kupiłem już gotowy dom, w sensie że były ściany, podłogi, ale nic nie wykończone. Same mury i fundamenty do urządzenia samodzielnego. Dla mnie to było najlepsze wyjście bo nie mam pojęcia ani o budownictwie ani tym bardziej o projektowaniu domów. Więc pewnei gdyby się za to zabrał to nic dobrego by z tego nie wynikło :D A tak to przynajmniej żona miała pole do popisu przy wyborze podłóg, ścian, dodatków czy dekoracji. Wszystko na jej gust.
  Odpowiedz
Luba Luba
3 lata, 1 miesiąc temu
Wiadomość prywatna
Moi teściowie lubią się chwalić tym, że za projekt domu zapłacili flaszką wódki, bo trafili na architekta alkoholika. Miał całkiem sporo jakichś projektów starego typu, nikt już w ten sposób nie buduje i dalej je odsprzedawał co bardziej chytrym klientom. W efekcie dom jest nieustawny, stoi bokiem do bramy i ulicy, ma niepotrzebnie dużo schodów, z zewnątrz wygląda na ogromny a w środku ma małe pokoiki. Jest też kiepsko wyliczony, co było widać dopiero na etapie wstawiania okien, schodów czy drzwi.
  Odpowiedz
Slowy
3 lata, 1 miesiąc temu
Wiadomość prywatna
ja miałbym problem z wyborem projektu ponieważ nie znalazłem jeszcze nigdy takiego co pasowałbym mi w 100%. Zawsze w każdym coś bym zmienił aby mi odpowiadał. Wiadomo jak się buduje swój dom to musi być taki wymarzony. Co innego jak się odkupuje z rynku wtórnego. To bierze się to co zostało na rynku wystawione do sprzedaży a później lekko można modyfikować.
  Odpowiedz
mazgaj
2 lata, 11 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Osobiście podoba mi się ten projekt https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-cyprys_7.php . Już na pierwszy rzut oka widać, że jest niezwykle funkcjonalny. Na parterze jest salon z jadalnią połączony z kuchnią, gabinet, łazienkę, dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia. Na piętrze są 3 sypialnie.
  Odpowiedz
slawekfilas slawekfilas
2 lata, 4 miesiące temu
Wiadomość prywatna
Fajny projekt mazgaj. Bardzo mi się podoba
  Odpowiedz
Wiola
2 lata, 4 miesiące temu
Wiadomość prywatna
Ja wolę proste projekty domów. Im dom ma prostszą bryłę (bez wykuszy czy innych załamań) tym mniej ciepła traci (bo ma mniejszą powierzchnię ścian zewnętrznych).
  Odpowiedz

Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć.

do góry