Facebook

689 postów 212 wątków Forum » Mam pomysł

Autor
alabama123
4 lata, 6 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Jak w praktyce wygląda podział mieszkania po rozwodzie?
Czy to sąd narzuca kto kogo ma spłacić albo jak podzielić się kasą po sprzedaży mieszkania?
  Odpowiedz
eskadra
4 lata, 6 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że w dużej mierze to zależy od samych małżonków.
Jeśli się jakoś dogadają, nie powinno być problemu z podziałem. Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz poczytać tutaj: http://pozeworozwodblog.pl/
Na tej stronce wyjaśniają masę kwestii związanych z rozwodami.
  Odpowiedz
arletta
4 lata, 2 miesiące temu
Wiadomość prywatna
Witaj, sporo zależy od tego czy rozwód jest z orzeczeniem o winie. Inna kwestia to zależy od tego czy małżonkowie mają nieletnie dzieci. Jeśli rozwód jest z orzeczeniem o winie toczą się latami, więc podział majątku nie nastąpi przed ukończeniem procesu rozwodowego. W przypadku, gdy sąd orzeka, że wina jest po stronie jednego małżonka, to poszkodowana osoba „wychodzi” korzystniej majątkowo.
  Odpowiedz
Tomia Tomia
4 lata, 2 miesiące temu
Wiadomość prywatna
Wszystko pewnie zależy od samych zainteresowanych. Najlepiej iść do sądu mając już wypracowany podział, wtedy sąd w zasadzie go jedynie zatwierdza. Ważne jest, czy rozstajemy się z orzeczeniem o winie, czy nie, jak są uregulowane sprawy alimentacyjne, do kogo mieszkanie należy. Sporo rzeczy bierze się pod uwagę. To bardzo zniechęca do drogi prawnej. Znam całkiem sporo małżeństw, które dawno by się rozeszły gdyby nie to, że czeka ich batalia o podział mieszkania i z obawy o to, że będzie trwała latami, są nadal razem.
  Odpowiedz
Moska90
4 lata, 2 miesiące temu
Wiadomość prywatna
Mi na szczęście nie było dane poznać smaku rozwodu. Zastanawia mnie jednak w tym temacie fakt, czy takie mieszkanie można wynająć i zyski dzielić na dwie części między rozwodników? Są przecież na rynku firmy jak http://zarzadzanienajmem.eu/kiedy-warto/, które mogą zająć się całym procesem wynajmu.
  Odpowiedz
pr0jektantka
5 miesięcy, 2 tygodnie temu
Wiadomość prywatna
Być może znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie w poradniku: http://podpowiadamy.pl/podzial-majatku-po-rozwodzie-samodzielnie-czy-z-adwokatem/ . Zobacz, jak powinien wyglądać podział majątku po rozwodzie. Owszem, wspólne mieszkanie może być problematyczne.
  Odpowiedz

Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć.

do góry