Facebook

718 postów 222 wątki Forum » Mam pomysł

Autor
KamilP
4 lata, 4 miesiące temu
Wiadomość prywatna
Jestem w trakcie wyboru sposobu ogrzewania domu i mam duży dylemat. Najbardziej spodobało mi się ogrzewanie domu gazem płynnym. Głownie przez to, że jest mało czasochłonne. Bardzo często siedzę do późna w pracy i niekoniecznie będzie mi się chciało zaglądać jeszcze do centralnego. I tutaj mam pytania do użytkowników. Korzystał ktoś z usług firmy http://www.baltykgaz.pl/? Jak oceniacie ogrzewanie gazem, macie pozytywne odczucia?
  Odpowiedz
olaem87
4 lata, 2 miesiące temu
Wiadomość prywatna
Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie i wygodnie, u siebie też zmienialiśmy na takie kilka lat temu. Musisz jednak pamiętać też o kominie, bo do gazu stosuje się inne systemy kominowe http://www.e-kominy.pl/ - poczytaj sobie na ten temat, jeśli do tej pory paliłeś np. węglem.
  Odpowiedz
PaweLek6
4 lata, 2 miesiące temu
Wiadomość prywatna
Miałem ogrzewanie gazowe teraz mam zwykły piec opałowy. Jeżeli interesuję Cie moje spostrzeżenia to tak. Przede wszystkim teraz jest więcej ciepła w mieszkaniu. Po drugie moje konto bankowe cieszy się z każdym miesiącem przez oszczędność na rachunkach za gaz. Także podsumowując same plusy ze zmiany.
  Odpowiedz
arla
3 lata, 7 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Ogrzewanie gazowe na pewno jest najwygodniejsze, nie wymaga w zasadzie żadnej obsługi oprócz ustawienia temperatury na programatorze i ew. zamówienia przeglądu pieca raz w roku. Jak chodzi o koszta eksploatacji to jest moim zdaniem tak na środku skali. Tańsza w użyciu jest np pompa ciepła ale z kolei ma bardzo drogą instalację, tańszy może być też ekogroszek/węgiel ale znowu tu trzeba dokładać do pieca, jest sporo bałaganu itd. A dużo droższe będzie np ogrzewanie elektryczne ale je już się rzadko spotyka. Wracając do ogrzewania gazowego to zawsze możesz pomyśleć o zmianie sprzedawcy gazu jeśli masz za wysokie rachunki.
  Odpowiedz
Filistyna
3 lata, 6 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Czy dobre nie wiem. Z pewnością tańsze, ale miałabym lekkie obawy co do niego.
  Odpowiedz
archeo
3 lata, 6 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Lepsze i długoterminowo dużo tańsze rozwiązanie to pompa ciepła, rekuperator i panele fotowoltaiczne. I wtedy masz energię za free praktycznie.
Ale już sama pompa ciepła daję radę.
Zobacz sobie np. https://oze-market.pl/ tu masz różne technologie które dadzą oszczędnośći
  Odpowiedz
Filistyna
2 lata, 3 miesiące temu
Wiadomość prywatna
No każdy wybiera to, co będzie mu bardziej odpowiadało, wiadomo też że najlepiej wcześniej się przekonać i wszystko dokładnie sprawdzić. Można też samodzielnie policzyć ile kosztuje m3 gazu: https://podpowiadamy.pl/ile-kosztuje-ile-kosztuje-przeglad-samochodu-i-inne-popularne-pytania/, którą to informację znalazłam w artykule.
  Odpowiedz
Irmina
2 lata, 2 miesiące temu
Wiadomość prywatna
Ogrzewania gazowego nigdy nie miałam lecz tymi samymi powódkami kierowałam się przy zmianie ogrzewania u siebie w domu. Je wybrałam również bezobsługową wersję jaką jest ogrzewanie na podczerwień http://www.najtanszeogrzewanie.pl/. Rewelacyjne rozwiązanie dające komfortowe ciepło no i polski producent stosujący tylko nasze rodzime produkty dzięki czemu mamy gwarancje wysokiej jakości.
  Odpowiedz
julietta
1 miesiąc temu
Wiadomość prywatna
Wiele osób decyduje się także na ogrzewanie ekogroszkiem. Ja czytałam, że jest to oszczędne i ekonomiczne rozwiązanie bo ekogroszek świetnie się spala w piecu. Zapoznajcie się z ofertą polskiego producenta ekogroszku, firmy Patriot: https://ekogroszek-patriot.pl/.
  Odpowiedz
Kleksiara
1 tydzień, 6 dni temu
Wiadomość prywatna
Gazowe jest przede wszystkim tanie. Dlatego moim zdaniem to dobry pomysł.
  Odpowiedz

Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć.

do góry