Facebook

Architektura wnętrz

19.07.2011Corner House

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

W Leiden w Holandii znaleźliśmy interesujący budynek mieszkalny, który został zaprojektowany przez studio Sophie Valla Architects.

Corner House

Corner House bo taką nazwę nosi budynek jest jak sama nazwa wskazuje usytuowany na rogu ulicy. Architekci ze studio Sophie Valla Architects postanowili zaoferować przyszłym mieszkańcom przestrzeń o ciekawym rozkładzie.

Corner House

Charakterystycznym elementem tej struktury, który wybija się jednocześnie na plan pierwszy jest dizajn zewnętrznej fasady. Składa się ona z pionowych pasów materiału, które pomalowano na różne odcienie czarnego, szarego i siwego. W efekcie otrzymano estetyczną i rzucającą się od razu w oczy mozaikę. Corner House to także funkcjonalne duże okna zapewniające dobrą widoczność.

Corner House

Jeśli chodzi o wnętrze budynku to zapewnia ono wysoki stopień funkcjonalności. Przyszli mieszkańcy mają do swojej dyspozycji duże pomieszczenia. Należy dodać także, iż Corner House znajduje się na nowo powstałym osiedlu o nazwie Nieuw Leyden i wraz z innymi sąsiednimi budynkami tworzy jednolitą, uzupełniającą się całość.

Via archdaily.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry